Click here to revoke the Cookie consent
  • 08.11.2022

Moudrost traumatu

Společně proti gamblingu v rámci celorepublikového Týdne zodpovědného hraní. 

Občanská poradna Portimo, o.p.s. Vás srdečně zve na promítání filmu Moudrost traumatu, který se bude promítat v Horácké galerii v úterý 8.11.2022 od 17h. 

Hlavní protagonista filmu Dr. Gabor Maté, kanadský lékař maďarského původu, proslulý odborník na závislosti, trauma, jeho léčení a vývoj osobnosti v dětství ve filmu nabízí nový pohled na svět, v němž žijeme, i na nás samotné. Dr. Maté nastiňuje novou vizi: společnost informovanou o traumatu, v níž se rodiče, učitelé, lékaři, politici a právníci nezabývají opravováním chování, stanovováním diagnóz, potlačováním symptomů a odsuzováním, ale místo toho se snaží porozumět příčinám, z nichž ve zraněné lidské duši pramení znepokojivé chování a nemoci. (zdroj: www.csfd.cz)

Promítání filmu je spojené s představením sociálních služeb Občanská poradna a Centrum prevence, a krátkým workshopem. Celá akce se uskuteční v rámci celorepublikového Týdne zodpovědného hraní. 

------------------

„Trauma je neviditelná síla, která formuje náš život. Formuje to, jak žijeme, jak milujeme a jak dáváme světu smysl. Je to kořen našich nejhlubších ran,“ 

Autor: Dr. Gabor Maté